Pożyczki online – sposób na szybką gotówkę

Pożyczki online – sposób na szybką gotówkę

Życie bywa nieprzewidywalne i lubi nas zaskakiwać, nie zawsze pozytywnie.. Zdarza się, że spotyka nas sytuacja, na którą zupełnie nie byliśmy przygotowani. Może to być choroba, awaria w domu lub wręcz przeciwnie – jakaś niebywała okazja, z której po prostu nie można nie skorzystać.

Szybkie pożyczki online

Jeśli nie mamy odłożonych pieniędzy na takie ewentualności, to pojawia się problem. Sytuacja wymaga działania tu i teraz, a najistotniejszy jest czas. Możemy poprosić o pomoc rodzinę, ale większość z nas woli nie mieć zobowiązań u najbliższych. Można również zwrócić się o pożyczkę do banku, ale to zwykle wiąże się ze stertą dokumentów, no i oczywiście z wizytą w placówce, na którą najczęściej zupełnie nie mamy ochoty, szczególnie w sytuacji kryzysowej.

W takiej sytuacji zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest pożyczka przez Internet jak, np. chwilówka bez bik. Rozwiązanie to daje nam przede wszystkim maksimum dyskrecji. Wszystko załatwiamy w zaciszu własnego domu, korzystając z komputera bądź smartfonu.

Jakie formalności trzeba spełnić, aby wziąć pożyczkę online?

Decydując się na pożyczkę online czeka nas minimum formalności. Aby wypełnić wniosek o taką pożyczkę będą potrzebne dane z dowodu osobistego (imię, nazwisko, adres, numer PESEL), informacje o zatrudnieniu, zobowiązaniach i sytuacji finansowej. Niezbędne jest posiadanie rachunku bankowego (w ten sposób instytucja pożyczkowa weryfikuje nasze dane, co cały proces czyni bardzo bezpiecznym). Będzie nam potrzeby również adres e-mail. Do całej procedury udzielenia pożyczki online niezbędny jest również numer telefonu i dostęp do Internetu.

Czy jest jakiś minimalny okres kredytowania?

Każda firma pożyczkowa ma swoją wewnętrzną politykę, która określa minimalny i maksymalny okres kredytowania czy minimalną i maksymalną wysokość udzielanego kredytu. Zazwyczaj i standardowo jest to 30 dni, lecz coraz więcej instytucji decyduje się na przedłużony okres kredytowania do 61 dni. Niektóre z instytucji pozabankowych udziela także zobowiązań ratalnych, które do złudzenia przypominają produkty bankowe.

Czy badana jest zdolność kredytowa?

Musimy się liczyć z tym, że aby otrzymać pożyczkę, zostanie sprawdzone to czy jesteśmy klientem wiarygodnym. Jeśli do tej pory swoje zobowiązania spłacaliśmy regularnie, to możemy być spokojni. 

Czasem, celem weryfikacji naszych danych, dodatkowo kontaktuje się z nami konsultant z firmy pożyczkowej. Zupełnie nie trzeba się obawiać takiej rozmowy. Konsultant zada nam pytania podobne lub nawet takie same, jak te, na które odpowiadaliśmy wypełniając wniosek. Może również dopytać o szczegóły, jeśli jakieś informacje są niejasne. 

Jak trafią do mnie pieniądze?

Decyzję w sprawie wniosku o pożyczkę dostajemy najczęściej drogą mailową, czasem również za pośrednictwem wiadomości SMS. Pieniądze zostają wtedy niezwłocznie przelane na numer konta bankowego, z którego wysłaliśmy przelew weryfikacyjny (ten w celu potwierdzenia swojej tożsamości). Wypłaty najczęściej są realizowane 7 dni w tygodniu, więc nie musimy się martwić, że wniosek złożony w sobotę zostanie zweryfikowany np. dopiero w poniedziałek.

Pożyczki online są łatwym, a przede wszystkim szybkim sposobem na otrzymanie dodatkowej gotówki, w sytuacji, w której naprawdę jej potrzebujemy. Sam proces jest na tyle łatwy, że każdy z nas zupełnie spokojnie sobie z nim poradzi. Zaznaczyć również należy, że podczas ubiegania się o pożyczkę nasza tożsamość jest weryfikowana na różnych płaszczyznach, więc jest to proces w pełni bezpieczny.

Jak sprawdzić czy dostanę pożyczkę przez Internet?

Jeśli zastanawiamy się czy pożyczka online zostanie nam przyznana, to zdecydowanie warto po prostu wypełnić wniosek. Cały proces jest zupełnie bezpłatny i do niczego nie zobowiązuje.Podobne tematy