Jak zrobić bransoletkę zakończoną węzłem przesuwnym

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu fachoweporady.pl

Niezależnie od tego czy robisz bransoletkę używając elastycznej nici czy sznurka, potrzebujesz dobrej techniki wykończenia. Użycie węzła przesuwnego jest jednym z najlepszych sposobów na zrobienie bransoletki z ciasno dopasowanym końcem. Możesz wiązać ten węzeł dla różnych materiałów, w tym skóry, wełny i jedwabiu. Technika ta jest również bardzo prosta do nauczenia.

Najpierw musisz wybrać kolor roboczy. Ten kolor będzie dłuższy od pozostałych i powinien być zagięty poza środkiem sznurków. Należy również zrobić węzeł z głowy skowronka, aby utrzymać kolor roboczy w miejscu. Jeśli nie chcesz używać kleju jubilerskiego, możesz zrobić pętelkę z zaciskarką do wstążek.

Następnie musisz podzielić nici osnowy na zestawy po dwie. Możesz to zrobić poprzez zwężenie nici do schowka, a następnie przypięcie końcówek nici do schowka. Następnie można je zawiązać podwójny węzeł blisko krawędzi projektu tkackiego. W zależności od wzoru, możesz chcieć użyć taśmy papierowej, aby utrzymać sznurki na miejscu.

Gdy masz już ustawione nici osnowy, możesz rozpocząć tworzenie bransoletki. Wybierz odpowiedni sznurek do pracy. Dobrym pomysłem jest wybranie sznurka, który jest woskowany, aby uzyskać gładki poślizg. Wybierz również sznurek, który jest nieco dłuższy niż bransoletka, aby umożliwić węzłom rozszerzanie się i kurczenie bez luzu. Jeśli planujesz wiązać bransoletkę za pomocą superglue, musisz upewnić się, że sznurek nie będzie zbyt śliski. Musisz również uważać, aby węzły nie zsunęły się z końców bransoletki. Należy również unikać używania elastycznej nici na bransoletkach, ponieważ może być ona zbyt śliska.

Po podzieleniu nici osnowy, czas zacząć nawlekać koraliki. Nawlecz koraliki na podwójną część drutu. Możesz użyć drutu jubilerskiego, elastycznej nici lub zaciskarki do wstążek. Pamiętaj, aby wybrać koraliki z dużymi otworami. Możesz również dodać koralik na końcu każdej bransoletki. Koraliki te są bardzo przydatne przy wiązaniu węzła. Możesz użyć koralików również do dekoracji węzłów.

Jeśli nie masz koralików, nadal możesz użyć węzła przesuwnego, aby zrobić bransoletkę. Możesz również dodać przycisk do jednego końca bransoletki i zawiązać węzeł wokół niego. To nada bransoletce ładny wygląd i pomoże utrzymać koraliki przed spadaniem. Możesz również dodać karbowanie wstążki do drugiego końca bransoletki, aby wyglądała “prawdziwie”. Można to zrobić szybko i łatwo.

Innym sposobem na wykonanie zakończenia bransoletki jest użycie szydełka. Możesz również użyć szczypiec, aby stworzyć pętlę. Pętla powinna być wystarczająco duża, aby przełożyć bransoletkę przez opuszek palca. Jest to świetny węzeł do bransoletki przyjaźni.

Podobne tematy