Jak zrobić hamak z tkaniny

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z e-poradniki24.pl

Hamaki to relaksujący sposób na odpoczynek, a istnieje wiele sposobów na ich wykonanie. Te domowe hamaki mogą być używane na zewnątrz, lub w pomieszczeniach. Materiały, z których są wykonane, mogą również wpłynąć na to, jak wygodne są, więc wybór odpowiedniego jest dobrym pomysłem.

Bawełna

Dla tych, którzy szukają miękkiego, wspierającego i oddychającego hamaka, bawełna jest najlepszą opcją. Jest hipoalergiczna, łatwa do prania i można ją kupić w wielu różnych kolorach i stylach.

Poliester

Dla ludzi, którzy są zainteresowani bardziej trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne hamakiem, poliester jest doskonałym wyborem. Jest grubszy niż bawełna, wspierający i szybkoschnący, co czyni go dobrym wyborem do letniego użytku na zewnątrz.

Nylon

Aby uzyskać lekki i łatwy do zawieszenia hamak, wybierz tkaninę nylonową. Jest ona mocna i jest w stanie utrzymać ciężar dwóch osób, co czyni ją idealnym wyborem do zawieszenia na drzewach.

Jeśli robisz hamak dla dziecka lub malucha, rozważ wybór tkaniny z bawełny lub bawełny organicznej, która jest delikatna dla skóry. Tkaniny te są również dużo tańsze niż niektóre inne materiały i można je kupić w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Wiązanie kołdry

Dla ekstra bezpiecznego hamaka, możesz użyć wiązania kołdry, aby objąć wszystkie trzy warstwy podkładki. Wiązania te są wstępnie złożone, więc możesz je po prostu wsunąć na krawędzie wszystkich trzech warstw i spiąć. Podwiń i obróć rogi każdej warstwy, aby upewnić się, że wiązania są równe i bezpieczne.

Grommets

Dla zwiększenia wytrzymałości, możesz dodać grommets wzdłuż długich końców tkaniny. Pomogą one utrzymać chustę na miejscu podczas ściągania i pozwolą na użycie cięższej liny bez obawy, że prześlizgnie się przez przelotki.

Prostym sposobem dodania przelotek jest przyszycie rzędu szwów na każdym końcu tkaniny, używając dużej igły i nici. Zostaw miejsce co najmniej 2,5 cm pomiędzy każdym rzędem szwów, aby zostawić miejsce na przelotki, które możesz przebić przez tkaninę za pomocą niewidocznego markera do tkanin lub kredy krawieckiej.

Pasy zaciskowe

Jeśli masz drzewo lub inną podporę, która jest oddalona o 2 stopy od każdego końca hamaka, możesz łatwo zrobić pas zaciskowy, na którym go powiesisz. Te pasy są podobne do chust whoopie, ale są lżejsze i łatwiejsze do regulacji.

Możesz również przymocować pasek do góry ramy hamaka, używając pętli na każdym rogu ramy. Jest to niedrogi, łatwy i wygodny sposób na powieszenie hamaka na ganku.

Dwustronny brezent lub koc może być użyty do stworzenia prostego hamaka dla dwojga. Materiały te są łatwe do znalezienia i bardzo przystępne cenowo, co czyni je doskonałą alternatywą dla osób, które nie chcą kupować hamaka.

Hamak można zawiesić pomiędzy dwoma solidnymi drzewami lub innymi podporami, które są oddalone od siebie o około 2 stopy. Do zawieszenia hamaka można użyć ciężkiej liny lub galwanizowanego łańcucha.

Podobne tematy