Jak zrobić kapturek dla dziecka

Jeśli masz dziecko lub malucha, upewnij się, że dodasz pelerynę do jego garderoby. Możesz uszyć pelerynę z tkaniny samodzielnie lub skorzystać ze wzoru. Jednak bez względu na to, którą metodę wybierzesz, ważne jest, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Z tego powodu powinieneś upewnić się, że używasz bezpiecznego mocowania na szyi.

Na początek wybierz odpowiedni rozmiar tkaniny na pelerynkę dla dziecka. Tkanina powinna mieć wymiary co najmniej 30 cali na 35 cali (lub nieco ponad 5 cali na 8 cali). Powinien być również wystarczająco szeroki, aby pomieścić otwory z przodu i z tyłu. Kiedy już wybierzesz swój materiał, przetnij go na pół, aby uzyskać prostokąt. Powinieneś również zmierzyć szerokość i wysokość tkaniny.

Następnie zaznacz na tkaninie wzór. Jest to najprostszy sposób na określenie kształtu krawata na szyję w kształcie litery U. Odmierz i wytnij dwa kawałki tej samej tkaniny oraz jeden kawałek tkaniny podszewkowej. Przyszyj podszewkę do tkaniny zewnętrznej, pozostawiając kilka centymetrów otwartych na obrót. Przyszyj również tkaninę kaptura do peleryny, zachowując co najmniej 1 cm marginesu na szwy. Upewnij się, że krawędzie są spięte szpilkami.

Następnie, wytnij kawałek koordynującej, jednolitej tkaniny bawełnianej na pasek o wymiarach 2,5″ x 16″. Użyj tego kawałka jako paska do peleryny. Możesz go również użyć do zawiązania węzłów na końcach sznurka. Możesz nawet zrobić wstążkę ze złotego lub srebrnego sznurka. Możesz też dodać boa z piór do dolnej części peleryny.

Dla urozmaicenia możesz dodać magnes do wewnętrznej strony peleryny. Należy jednak uważać, aby umieścić magnesy tak, aby były ustawione w odpowiedniej pozycji. Ewentualnie można je zabezpieczyć tekturą.

Teraz druga rzecz do zrobienia to wycięcie dziury w pelerynie. Możesz zrobić jedną ładną, dużą na środkowy przód peleryny. W przeciwnym razie wytnij kilka małych wokół krawędzi. Inną opcją jest wycięcie kilku dziurek na dole i obszycie krawędzi.

Jeśli chcesz nadać pelerynce trochę więcej uroku, możesz użyć fizeliny do dodania aplikacji lub wzorów. Świetnym sposobem na to jest użycie szablonu do tkanin. Możesz również przykleić cekiny za pomocą kleju do filcu. Na koniec możesz dodać ścieg zig zag do surowej krawędzi.

Jeśli chodzi o szpilki, możesz użyć kleju, agrafki lub magnesu. Użycie magnesu może spowodować przyklejenie się do maszyny do szycia. Podczas umieszczania magnesu na miejscu, należy użyć grubej szmatki lub papieru, aby pomóc chronić magnes przed zarysowaniem powierzchni maszyny do szycia.

Aby w łatwy i zabawny sposób ozdobić swoją pelerynę, możesz również użyć transferów prasowanych. Możesz też przykleić dżetowe kamienie. Możesz zrobić pasującą maskę, która będzie pasować do Twojej peleryny.

Podobne tematy