Jak zrobić maskę z węgla drzewnego

Węgiel aktywny jest składnikiem wielu produktów do pielęgnacji ciała, w tym środków czyszczących i masek. Znany ze swojej zdolności do absorbowania toksyn, węgiel drzewny staje się coraz bardziej popularny w branży pielęgnacji skóry.

Węgiel drzewny ma konsystencję gąbki, dzięki czemu jest w stanie “zbierać” substancje znajdujące się na powierzchni skóry. Oznacza to, że może być również stosowany do oczyszczania porów i usuwania zaskórników.

Problem z maskami z węgla drzewnego polega jednak na tym, że mogą one zapychać pory. Dzieje się tak dlatego, że wiążą się ze wszystkim na twarzy, w tym z włóknami łojowymi, włosami i brudem.

Aby temu zapobiec, należy upewnić się, że używasz maski węglowej tylko raz. Po tym czasie warto umyć twarz delikatnym środkiem oczyszczającym, a następnie zastosować tonik lub krem nawilżający.

W ten sposób upewnisz się, że Twoja skóra jest piskliwie czysta i że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte z porów.

Aby wykonać maseczkę, będziesz musiała zmieszać ze sobą trzy składniki. Są to węgiel aktywny, glinka bentonitowa i żelatyna. Możesz również dodać kilka kropli olejków eterycznych, takich jak olejek lawendowy.

Będziesz potrzebować szklanej miski i drewnianej łyżki lub bambusowego szpikulca, który pomoże Ci wymieszać składniki razem. Uważaj, aby nie używać metalowych przedmiotów, ponieważ mieszanina będzie bardzo gorąca.

Umieść suche składniki w misce i zalej wodą. Używając drewnianej łyżki, mieszaj mieszaninę, aż stanie się pastą. Jeśli mieszanka jest zbyt gęsta, możesz dodać kilka kropel wody, aż uzyska pożądaną przez Ciebie konsystencję.

Teraz trzeba będzie pozwolić mieszaninie ostygnąć przez kilka minut. Po ostygnięciu nałóż ją na twarz w równej warstwie i pozostaw na 10 do 20 minut przed usunięciem jej ciepłą szmatką.

Po usunięciu maski Twoja skóra powinna być wolna od zaskórników i martwych komórek skóry. Aby oczyścić twarz, należy użyć ręcznika papierowego lub ciemnej ściereczki do twarzy (plamy z proszku węglowego). Złóż ręcznik na pół i zwilż go wodą, a następnie dokładnie wytrzyj twarz. Powtarzaj czynność, aż do całkowitego oczyszczenia skóry.

Aby uzyskać silniejszy efekt oczyszczający, spróbuj zmieszać z maseczką trochę wody różanej. Pomoże to zrównoważyć składniki ściągające pory i oczyszczające, a także zadziała przeciwzapalnie.

Inną opcją jest użycie proszku z hibiskusa jako środka złuszczającego. Proszek z hibiskusa zawiera flawonoidy, antyoksydanty i witaminę C, która pomaga stymulować odnowę komórek skóry.

Możesz również dodać kroplę olejku eterycznego do maski, aby pomóc jej ładnie pachnieć i lepiej działać na skórę. Możesz użyć olejku różanego, pomarańczowego, lemongrasowego lub z drzewa herbacianego.

Ta maseczka na twarz z węgla drzewnego DIY będzie świetnym dodatkiem do Twojej naturalnej rutyny piękna. Nie tylko oczyści Twoje pory, ale także da Ci miękką i czystą skórę, która jest o wiele bardziej zdrowa i świecąca.

Podobne tematy