Jak zrobić ptaka z papieru

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu happinessdiy.pl

Użycie papieru origami do zrobienia ptaka nie jest trudne. Kluczem jest technika składania. Odpowiednie zagięcie papieru pozwoli na stworzenie ptaka, który będzie się kręcił i trzepotał. Najlepszym papierem do tego rzemiosła jest gruby, dwustronny kawałek papieru. Możesz użyć kartonu, papieru do kopiowania lub nawet kalki technicznej. Możesz też użyć cienkiego arkusza papieru z zeszytu.

Papier, który wybierzesz dla swojego ptaka powinien mieć co najmniej 50 gramów grubości. Papiery z cieńszym bigiem łatwiej się składa. Może to być papier gładki lub wzorzysty. Warto również wybrać papier, który ma dobrą przezroczystość. Idealny jest biały papier typu “color trace”. Możesz również użyć papieru perłowego lub perłowego, jeśli chcesz dodać teksturę.

Najpierw weź kwadratowy kawałek papieru do origami. Następnie złóż go w trójkąt. Trójkąt powinien mieć poziomą dolną krawędź i pionową górną. Trójkąt należy złożyć w taki sposób, aby górna krawędź papieru była zagnieciona, a dolna spłaszczona.

Następnie należy złożyć górny trójkąt do dolnego trójkąta. Górna krawędź papieru powinna być złożona do połowy. Należy również spłaszczyć środkową część papieru. Dolna krawędź ptaka powinna być płaska, a skrzydło powinno wyglądać na rozłożone do lotu. Zewnętrzne płaty papieru powinny mieć ukośne zagniecenie na środku.

Następnym krokiem jest złożenie ptaka na pół. Na środku papieru powinien być widoczny biały trójkąt. Następnie złóż prawą stronę papieru na lewą. W ten sposób powstanie ptak z czarną głową. Ten ptak nie jest kompletny bez dzioba.

Po tym musisz zrobić klapkę. Jest to zagięcie, które musisz wykonać, aby stworzyć ogon ptaka. Musisz również wyciąć trójkąt u podstawy ogona ptaka. To będzie najważniejsza część ptaka.

Składanie ptaka nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz zrobić papierowego ptaka dla dzieci, najlepiej użyć mocnego, dwustronnego papieru. Możesz również użyć bibuły, papieru pakowego, a nawet papieru do kopiowania. Upewnij się tylko, że masz kilka centymetrów z każdej strony papieru, abyś miał miejsce na złapanie ptaka, gdy go złożysz.

Następnym krokiem jest złożenie skrzydeł. Te powinny być złożone w harmonijkę. Musisz zrobić je na tyle duże, aby pomieściły ptaka. Powinny też mieć płaską górną krawędź. Możesz również dodać opcjonalny herb, jeśli masz ochotę na zabawę. Papier powinien być również złożony w sposób, który jest podobny do ogona ptaka. Ptak może ożyć, gdy pociągniesz go wzdłuż ogona. Możesz dodać dodatkową warstwę kleju, aby utrzymać kształt ptaka.

Podobne tematy