Jak zrobić zdjęcie śniegu padającego w powietrzu

Zrobienie zdjęcia śniegu spadającego w powietrzu to bardzo fajny wyczyn fotograficzny. Jednak może to być wyzwanie. Możesz znaleźć się ponownie skomponować swój strzał i czekać na odpowiednie warunki oświetleniowe. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zrobić idealne zdjęcie.

Najlepszy sposób na zrobienie zdjęcia śniegu spadającego w powietrzu może być prosty. Zrób dużo zdjęć. Będziesz musiał zwrócić uwagę na różne kąty, które robisz, a także na przedmioty w kadrze. Możesz również użyć statywu lub oprzeć się o drzewo lub słup świetlny, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Liczba f na Twoim obiektywie powinna mieścić się w zakresie od f/1.2 do f/1.8, co jest idealnym zakresem dla efektu bokeh (czarne tło). Nie oznacza to, że nie można osiągnąć tego efektu używając dłuższego obiektywu, ale mniejsza liczba f może dać podobny efekt.

Szybki czas otwarcia migawki jest niezbędny do uchwycenia padającego śniegu. Użycie statywu może również pomóc w rozmyciu padającego śniegu. Jest to szczególnie ważne, jeśli fotografujesz przy słabym oświetleniu. Możesz również użyć zewnętrznej lampy błyskowej, aby oświetlić płatki śniegu. Jeśli możesz, może warto zainwestować w wodoodporną obudowę dla swojej lustrzanki.

Najważniejszym elementem świetnego zdjęcia śniegu jest kompozycja. Odpowiednia równowaga elementów wydobędzie to, co najlepsze ze śnieżnego krajobrazu. Niektóre z elementów, które należy rozważyć, to tło, jasne kolory i ciekawy punkt centralny. Na przykład, możesz zrobić serię zdjęć śladów na śniegu. Ślady zwierząt mogą być idealnym kontrastem dla pola śniegu.

Jedną z najciekawszych cech śniegu jest sposób, w jaki zmienia on odcienie wszystkiego. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy pada intensywny śnieg. Niebo może wydawać się niebieskie, ale śnieg ma szary kolor. Możesz również dodać do aparatu filtr Gee09, aby rozjaśnić obraz.

Fotografowanie padającego śniegu może wydawać się dziwne, ale jeśli będziesz uważnie obserwować warunki, zostaniesz nagrodzony jednymi z najbardziej ekscytujących zdjęć, jakie kiedykolwiek widziałeś. Jeśli robisz zdjęcia w ciemności, będziesz musiał użyć wolniejszego czasu otwarcia migawki, ale możesz również użyć zewnętrznej lampy błyskowej, aby oświetlić spadający śnieg. Możesz również chcieć użyć statywu, aby uniknąć drgań aparatu. Możesz również spróbować założyć ciemny wełniany sweter, aby uzyskać efekt monochromatyczny.

Najmniejszy możliwy szczegół to największy możliwy wpływ. Powinieneś uchwycić nie tylko śnieżną scenerię, ale także jej liczne kontrasty. Najlepiej zrobić to za pomocą obiektywu szerokokątnego, ale teleobiektyw może być konieczny, jeśli chcesz osiągnąć bardziej artystyczny efekt. Użycie teleobiektywu przy długiej ekspozycji pomoże Ci również uchwycić płatki na zdjęciu, nawet jeśli nie są one szczególnie duże.

Podobne tematy