Jak zrobić preparat olejowy na mszyce

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z artidiy.pl

Mszyce są powszechnym szkodnikiem ogrodowym, który może uszkodzić lub zabić wiele roślin, szczególnie w upalne dni. Na szczęście istnieje kilka naturalnych sposobów na kontrolowanie mszyc bez użycia środków chemicznych. Obejmują one naturalne drapieżniki, uprawę roślin odpornych na mszyce i unikanie pestycydów.

Drapieżniki mszyc

Istnieje kilka naturalnie występujących drapieżników mszyc, które mogą pomóc utrzymać populację mszyc w ryzach, takich jak pasożytnicze osy, chrząszcze, koronki i pluskwiaki. Owady te zjedzą całą mszycę lub jej część. Mogą one również przyciągnąć inne pożyteczne owady do Twojego ogrodu.

Oleje eteryczne na mszyce

Niektóre olejki eteryczne są skuteczne w zabijaniu mszyc i mogą być używane jako spray. Należą do nich olejek z mięty pieprzowej i lawendy. Olejki te rozcieńcza się w wodzie i rozpyla bezpośrednio na zaatakowaną roślinę, aby zniszczyć mszyce.

Jak zrobić preparat olejowy na mszyce

Pierwszym krokiem do zrobienia preparatu olejowego na mszyce jest określenie, z jakim gatunkiem mszyc walczysz. Szukaj gruszkowatego kształtu ciała, różnych kolorów (w tym brązowego, czarnego i czerwonego) oraz wielkości od 1/16?1/4″ do 1/8?1/4″.

Jak stosować preparat olejowy na mszyce

Aby przygotować preparat olejowy, połącz dwie filiżanki oleju roślinnego z połową filiżanki mydła w płynie. Wymieszaj i dobrze wstrząśnij. Następnie możesz zastosować ten roztwór na zainfekowane liście i spody łodyg, zwłaszcza te o twardej strukturze.

Innym sposobem na zabicie mszyc jest opryskanie ich w miejscu, gdzie składają jaja. Zapobiegnie to rozwojowi kolejnego pokolenia mszyc i zniszczeniu Twoich upraw.

Olejek neem – organiczny i skuteczny środek odstraszający mszyce

Olejek neem jest naturalnym repelentem, który można stosować na zainfekowane liście roślin i spody łodyg, szczególnie te o twardej strukturze. Dostępny jest w gotowych do użycia sprayach lub można go rozcieńczyć zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Jest to świetny, naturalny sposób na pozbycie się mszyc, ale warto wiedzieć, że olej neem może być toksyczny dla zwierząt domowych, ludzi i środowiska, dlatego należy zachować ostrożność podczas stosowania go na roślinach.

Popiół drzewny – Innym naturalnym sposobem na pozbycie się mszyc jest posypanie garścią popiołu drzewnego na zainfekowane rośliny. To spowoduje odwodnienie i uduszenie mszyc w krótkim czasie.

Olej czosnkowy – Spray z olejem czosnkowym to kolejny świetny sposób na wyeliminowanie mszyc w ogrodzie. Jest łatwy do wykonania i działa zarówno na rośliny wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Inne naturalne sposoby kontroli mszyc

Oprócz metod organicznych, możesz również użyć pestycydów, aby pozbyć się mszyc w swoim ogrodzie. Są one dobrym rozwiązaniem, gdy Twój ogród jest przepełniony lub gdy chcesz się ich szybko pozbyć. Mogą one być drogie i powinny być stosowane tylko w najlepszych okolicznościach.

Podobne tematy