Jak zrobić króliczka z filcu

Zajączki z filcu są świetnym rzemiosłem na Wielkanoc lub Walentynki. Są one wykonane z mniejszej kuli dla głowy i większej kuli dla ciała. Można je wypchać ryżem, watą lub włóczką. Są świetnym rzemiosłem kieszonkowym i mogą być ozdobione większą ilością szczegółów.

Można je wykonać za pomocą szablonu. Szablon ma przednią i tylną część, którą można odrysować na filcu. Można je również wykonać ręcznie. Darmowy wzór został udostępniony przez ludzi z The Handmade Home. Darmowy wzór wykorzystuje skrawki tkanin, ale wzór może być również wykonany z filcu.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest decyzja, czego użyjesz do swojego króliczka. Możesz go wykonać z dowolnego koloru tkaniny filcowej. Do wypełnienia możesz użyć także kupionego miękkiego farszu do zabawek lub pozostawionego filcu. Kiedy już zdecydujesz się na wypełnienie, czas zacząć szyć. Powinieneś użyć ściegu overcast, który jest prostym sposobem na zabezpieczenie filcu przed przesuwaniem się. Dobrym pomysłem jest również użycie tej samej nici zarówno do przedniej, jak i tylnej części.

Główny korpus Twojego króliczka powinien być wykonany z kawałka różowego filcu. Boki korpusu powinny być pokryte płaskimi ściegami kocykowymi. Jest to dobry pomysł, ponieważ pomoże Ci to w przymocowaniu części do siebie.

Będziesz chciała zrobić kokardkę na szyję króliczka. Możesz również użyć zapalniczki do zaklejenia końcówek wstążki. Powinieneś także użyć markera Sharpie, aby dodać trzy kropki do twarzy. Być może będziesz musiał zrobić to trzy razy, ale jest to dobry sposób, aby króliczek wyglądał bardziej realistycznie.

Oczy króliczka również powinny być wykonane z różowego filcu. Oczy mogą być ozdobione małymi kawałkami różowego filcu, aby wyglądały bardziej realistycznie. Można również zrobić marchewkę dla króliczka. Można to zrobić z zielonej wełny. Będziesz także potrzebować trochę różowej nici do zszycia powiek.

Najbardziej imponującą rzeczą w filcowym króliczku jest to, że możesz go zrobić przy pomocy kilku prostych materiałów. Możesz użyć szablonu lub zrobić własny, postępując krok po kroku zgodnie z instrukcjami w poniższym tutorialu. Możesz również użyć igły i nici, aby zszyć ze sobą przednią i tylną część. Szablon można pobrać poniżej. Do szablonu dołączona jest również wersja do druku, którą możesz wydrukować.

Istnieje również kilka świetnych wzorów do szycia wypchanych króliczków. Są one dostępne od Choly Knight, Gingermelon, Misty’s Whisies i Sweetbriar Sisters. Wszystkie te wzory są darmowe, a dodatkowo istnieje dodatkowy wzór, który jest króliczym softie, który możesz znaleźć na stronie Misty’s Whisies. Darmowy wzór zawiera również instrukcję jak zrobić najbardziej uroczy kostium wielkanocnego króliczka.

Podobne tematy