Jak zrobić zastrzyk z testosteronu

Wybór właściwego miejsca wstrzyknięcia jest jednym z pierwszych kroków w jak zrobić zastrzyk z testosteronu. Możesz albo wstrzyknąć go podskórnie lub domięśniowo. Zastrzyk podskórny jest najlepszy dla tych, którzy nie chcą doświadczyć bólu lub zmęczenia po zastrzyku. Testosteron może być wstrzykiwany podskórnie w policzek pośladkowy, pośladek lub górną część uda. Zastrzyk domięśniowy jest najłatwiejszy dla większości pacjentów, ale wymaga dużo cierpliwości.

Następnym krokiem jest wybór strzykawki i igły. Będziesz potrzebował strzykawki o pojemności 3 mL i przynajmniej jednej igły o rozmiarze 20. Testosteron jest oleisty, więc powinieneś użyć grubszej igły. Użycie cieńszej igły utrudnia wstrzyknięcie.

Przed wstrzyknięciem będziesz musiał oczyścić ręce. Należy myć ręce mydłem przez co najmniej 20 sekund. Jeśli tego nie zrobisz, testosteron może wyciec na skórę. Możesz również użyć wacika z alkoholem, aby oczyścić miejsce wstrzyknięcia.

Gdy twoje ręce są już czyste, musisz zdecydować, gdzie wstrzyknąć testosteron. Najlepszym miejscem jest pośladek, ale może być również w stanie wstrzyknąć go w policzek pośladkowy. Jeśli zdecydujesz się wstrzyknąć go w policzek, trzeba będzie trzymać strzykawkę z dominującą ręką. Zapewnia to lepszą mobilność i zapobiega zmęczeniu.

Będziesz musiał również określić ilość testosteronu, którego będziesz potrzebował. Zazwyczaj będziesz potrzebował od 0,1 do 0,2mL. Jeśli masz większą dawkę, może być konieczne użycie dwóch igieł. Jeśli masz niższą dawkę, możesz użyć jednej igły. Możesz również dołączyć wiele igieł do strzykawki. Trzeba będzie wstrząsnąć strzykawką, aby wymieszać płyn. Będziesz także musiał oczyścić igłę i strzykawkę przed wstrzyknięciem.

Aby wstrzyknąć testosteron, będziesz potrzebował strzykawki i czarnego gumowego tłoka. Tłok pomaga wyciągnąć testosteron z fiolki i do mięśnia. Będziesz także musiał wyczyścić tłok. Możesz użyć wacika z alkoholem, aby zdezynfekować tłok i usunąć wszelkie pęcherzyki powietrza. Należy również wymienić tłok, jeśli zauważysz, że utknął on w żyle. Jeśli nie jesteś w stanie zrobić sobie zastrzyku samodzielnie, będziesz musiał udać się do specjalisty medycznego w celu wykonania zabiegu.

Można wstrzykiwać testosteron z lub bez MIC-B. Kiedy MIC-B jest dołączony do zastrzyku, jest zwykle używany do zwiększenia energii. Może on również pomóc testosteronowi pozostać wewnątrz tkanki.

Kiedy wstrzykujesz testosteron, będziesz musiał oczyścić igłę i tłok. Trzeba będzie również pozbyć się wszelkich zużytych igieł. Igły należy wyrzucać do odpowiedniego pojemnika na ostre przedmioty.

Należy również użyć czystego wacika lub płatka kosmetycznego. Należy również założyć sterylny opatrunek na miejsce wstrzyknięcia. Nigdy nie należy dotykać miejsca wstrzyknięcia gołymi rękami. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest narażenie na kontakt z zarazkami. Jeśli wykonujesz zastrzyk samodzielnie, powinieneś zastosować czysty wacik i skontaktować się z lekarzem, jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy lub jeśli miejsce zastrzyku nie jest dobrze wyczuwalne.

Podobne tematy