Jak zrobić kotylion ze wstążki

Kotylion ze wstążkami to zabawny sposób na świętowanie zakończenia sezonu zajęć z etykiety dla uczniów w wieku gimnazjalnym. Łączy on różne lekcje wyniesione z całego programu w jedno końcowe wydarzenie zwane balem kotylionowym, podczas którego nauczyciele i rodzice zbierają się, by obserwować, jak młodzi ludzie demonstrują swoje maniery przy stole, etykiety konwersacyjne i ruchy taneczne.

Tradycyjnie kotyliony są popularnym sposobem na nauczenie dzieci ważnych manier i uprzejmych nawyków, a także dają im możliwość przećwiczenia ich w środowisku, w którym mogą być społecznie akceptowane przez swoich rówieśników. Niezależnie od tego, czy uczą się jak prawidłowo uścisnąć dłoń, czy jak tańczyć walca, umiejętności te będą bezcenne w ich przyszłości.

Podczas gdy kotyliony są zazwyczaj związane z kulturą południową, są one praktykowane również w różnych częściach kraju. Ogólnie rzecz biorąc, są one uważane za wydarzenia wysokiej klasy i zwykle są zakładane przez dobrze sytuowane rodziny.

Słowo cotillion pochodzi z XVIII-wiecznej Francji i Anglii, gdzie było używane do opisania tańca grupowego, który był prekursorem tańca kwadratowego. Taniec ten był uważany za dobry sposób na zakończenie każdego rodzaju balu i do dziś jest używany w tym celu.

Kotyliony odbywają się zazwyczaj w specjalnym miejscu, często w kościele lub innym miejscu publicznym. Przyjęciom tym często towarzyszy muzyka, jedzenie i taniec.

Wiele szkół i kościołów organizuje kotyliony lub bale debiutantów jako część procesu przejścia młodej osoby do społeczeństwa. Te wydarzenia mogą być świetną zabawą i mogą być bardzo pamiętne dla osób w nich uczestniczących.

Niektóre szkoły organizują własne kotyliony, a niektóre mają nawet asystentów, którzy są odpowiedzialni za demonstrację tańców i pomoc uczniom, jeśli potrzebują pomocy. Lauren Cullison z Coppell High School jest obecnie na drugim roku asystentką w programie kotylionowym.

Wybór odpowiedniego stroju jest bardzo ważny dla każdego kotylionu. Chcesz się upewnić, że jesteś ubrana odpowiednio do wieku publiczności. Oznacza to, że powinieneś ubrać się tak, jakbyś szedł na uroczystą kolację lub bal w klubie wiejskim.

Aby mieć pewność, że wyglądasz najlepiej na tę okazję, rozważ noszenie czerwonej lub białej wstążki. Te wstążki można kupić w sklepach rzemieślniczych lub online. Są one dostępne w wielu różnych kolorach i mogą być wykonane w cokolwiek od kokardek do frędzli.

Możesz również kupić frędzel, który został ozdobiony szklanymi koralikami, guzikami i metalowymi charmsami. Taki frędzel może być wykonany z wielu różnych rodzajów wstążek, takich jak żakard, drut francuski lub aksamit.

Podobne tematy