Jak zrobić kompostownik w Minecraft

Kompostownik jest jednym z najbardziej przydatnych bloków w Minecrafcie dla każdego gracza, który lubi uprawiać rolę. Pozwala on graczom na recykling konkretnych przedmiotów biologicznych w mączkę kostną, która jest nawozem pomagającym roślinom rosnąć szybciej i dawać większe plony.

Wykonanie kompostownika jest dość proste i nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności, aby go zrobić. Wystarczy, że wykonasz siedem drewnianych płyt, a następnie ułożysz je w kształt litery U na stole warsztatowym. Gdy już to zrobisz, czas przeciągnąć powstały blok do swojego inwentarza i użyć go!

Kompostowniki znajdują się w wielu wioskach i zazwyczaj przylegają do plantacji. Można je jednak również wykonać od podstaw. Aby to zrobić, po prostu zetnij dowolny rodzaj drzewa i zbierz trochę drewna. Następnie zamień drewno w deski w swoim inwentarzu. Umieść trzy z tych desek poziomo na stole do craftingu, aby stworzyć drewniane płyty, a następnie ułóż siedem z tych płyt w kształcie litery U, pozostawiając górne i środkowe kwadraty otwarte, aby stworzyć kompostownik.

Używanie kompostownika

Kompostownik jest bardzo wszechstronnym przedmiotem i może być użyty do przekształcenia prawie każdego biologicznego zasobu w mączkę kostną, kluczowy składnik dla większości rolnictwa i ogrodnictwa w Minecraft. To dlatego, że mączka kostna jest bardzo silnym nawozem i może pomóc przyspieszyć wzrost większości upraw.

Dodawanie przedmiotów do kompostownika ma pewną procentową szansę na przekształcenie go w mączkę kostną. Jest to oparte na substancji biologicznej umieszczanej w pojemniku, przy czym najniższy poziom kompostowania dotyczy nasion (około 30%), a najwyższy – artykułów spożywczych, takich jak ciasto lub placek z dyni.

Należy zauważyć, że umieszczenie niewielkiej ilości jakiegokolwiek materiału biologicznego w kompostowniku nie spowoduje wytworzenia dużej ilości kompostu, ale umieszczenie dużej ilości może mieć dramatyczny wpływ na tempo jego zapełniania. Dzieje się tak dlatego, że im wyższy procent kompostowania wykonuje dany zasób, tym większe prawdopodobieństwo, że zapełni on kompostownik.

Kompostownik może być wykonany z siedmiu drewnianych płyt i może być użyty do przekształcenia określonych materiałów biologicznych w mączkę kostną. Po wykonaniu kompostownik może być używany do szybkiego i efektywnego przetwarzania resztek nasion, trawy lub nadmiaru upraw w mączkę kostną.

Jeśli szukasz sposobów, aby Twoja farma działała sprawniej, nauka tworzenia kompostownika jest niezbędną umiejętnością do opanowania w Minecraft. Nie tylko może pomóc Ci w szybszym zbieraniu plonów i zwiększeniu ich szybkości, ale może być również używany jako alternatywny sposób na craftowanie różnych barwników do tkanin.

Przypisanie pracy wieśniaka do rolnika

Kompostownik może być użyty do zmiany wieśniaków w rolników, co pozwala im zbierać więcej plonów i oswajać zwierzęta takie jak wilki, lamy, konie i koty. Jest to niezwykle ważna umiejętność, ponieważ będziesz potrzebował farmera do wykonywania większości prac na farmie.

Podobne tematy