Jak zrobić komodę z deski

Jeśli szukasz zbudować komodę do domu, ale nie chcesz wydać na to rękę i nogę, możesz zrobić własną z deski. Używając drewna i odrobiny smaru do łokcia, możesz zamienić kilka zwykłych kawałków tarcicy w komodę, która wygląda tak samo ładnie jak te, które znajdziesz w sklepie.

Aby zacząć, będziesz potrzebował kilku narzędzi. Wiertarka jest niezbędna, wraz z piłą stołową. Będziesz też potrzebował kilku różnych rodzajów śrub i gwoździ.

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia pracy jest plan. Na szczęście można go łatwo znaleźć w Internecie lub opracować własny projekt, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Plan pokaże Ci, jakie części musisz wyciąć i jakiej wielkości mają być. W zależności od poziomu umiejętności, można zbudować ramę komody przed budową szuflad. Pomoże Ci to określić, czy szuflady będą pasować prawidłowo, a Ty będziesz miał większą kontrolę nad tym, jak duża komoda wygląda po jej zakończeniu.

Dobry plan powinien zawierać również krótką listę materiałów, które będą potrzebne do realizacji projektu. Ułatwia to śledzenie tego, czego potrzebujesz, i pozwoli Ci zaoszczędzić na kupowaniu większej ilości drewna niż potrzebujesz.

Ten plan z Popular Mechanics jest darmowy i zawiera wszystkie szczegóły potrzebne do zbudowania tej trzyszufladowej komody. Zawiera on również listę wszystkich narzędzi, których należy użyć oraz poręczny diagram pokazujący proces montażu.

Gdy już ukończysz budowę ramy komody, przymocuj półki ze sklejki. Wykonuje się je z dwóch kawałków sklejki twardej 3/4″, które zostały rozcięte do szerokości około 3″. Są one następnie przymocowane do boków i ramy frontowej komody za pomocą wkrętów z otworami kieszeniowymi 1,25″ i kleju do drewna.

Dolna półka w tej komodzie to świetny sposób na przechowywanie zagubionych ubrań lub butów. Sprawdza się również jako półka na buty lub jako miejsce na nadmiar rzeczy z górnych czterech szuflad.

W przeciwieństwie do wielu komód, ten model DIY wykorzystuje drewnianą ramę do wsparcia dolnej półki. Będziesz potrzebował trochę cierpliwości, aby zmontować ramę, ale jest to warte wysiłku.

Krok 1. Ułóż dolne i górne panele (D) oraz przednie i tylne kawałki paneli dla każdej szuflady. W ten sposób powstanie bok każdej skrzyni szuflady, pomniejszony na razie o wsporniki.

Zmierz długość desek dolnej i górnej, aby sprawdzić, jak do siebie pasują, a następnie zaznacz na każdej z nich linię dla poziomych wsporników. Możesz potrzebować szkicu planów komody lub kwadratu, aby upewnić się, że linie są proste.

Następnie trzeba będzie dodać otwory kieszeniowe do każdego z długich paneli. Można je łatwo wykonać bez zacisku, ale dobrze jest użyć zacisku do tego kroku, aby zapewnić, że otwory są idealnie wyrównane.

Podobne tematy